Dokigild

Koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“

„Ice and Fire Docs“ on koolitusprogramm eesti ja soome dokumentaalfilmi autoritele, mis kuulutati esmakordselt välja Festivalil DocPoint Tallinn 2019. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi, Eesti Filmi Instituudi ja European Documentary Network’i tihedas koostöös.

„Ice and Fire Docs“ loovjuhiks on rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja Mikael Opstrup. Teiseks peamiseks juhendajaks on Taanist pärit monteerija Jesper Osmund, kelle käe all on valminud enam kui 100 dokumentaalfilmi.

Koolitusprogramm vältab aasta ja koosneb kolmest osast. Esimesed kaks sessiooni keskenduvad dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile. Kolmandal kohtumisel, mis toimub DocPoint 2020 raames, võetakse erilise vaatluse alla osalevate filmiprojektide turundamine ja levitamine.

Osalejate hulgas on nii algajaid kui kogenud filmitegijaid Eestist ja Soomest, andes seeläbi suurepärase võimaluse kahe riigi vaheliseks filmikoostööks. Koolitusse valitud dokumentaalfilmiprojektid on arendus- või varajases tootmisfaasis. 

Kontaktid:

Heilika Pikkov
Ice and Fire Docs projektijuht
heilika@silmviburlane.ee

Filipp Kruusvall
EFI dokumentaalfilmide ekspert
filipp@filmi.ee