KoolitusUudised

Dokumentaalfilmide
rahvusvaheline levi ja müük

Koolitusprogrammi Ice and Fire Docs raames toimub 21. jaanuaril Balti Filmi- ja Meediakoolis seminar, mis võtab vaatluse alla dokumentaalfilmide rahvusvahelise levi- ja müügivõimalused. Külas on prantsuse filmilevitaja Anaïs Clanet (Wide House). Lisaks jagavad oma kogemusi dokumentaalfilmide produtsendid Riho Västrik ja Marianna Kaat ning programmihankija Sergei Trofimov. 

Oodatud on kõik, kellele pakub huvi, kas ja kuidas töötada müügiagentide ja levitajatega, kuidas filmi parimal viisil rahvusvahelisel turul nähtavaks teha, jõuda festivalidele ja filmi müügini.

Ajakava:

14.00 – 14.20 Riho Västrik oma kogemusest filmide levitamisel ja dokumentaalfilmi “Surematu” Oscari-kampaaniast

14.20 – 14.40 Sergei Trofimov oma kogemusest Current Time TV programmihankijana

14.40 – 15.00 Marianna Kaat koostööst rahvusvaheliste levifirmadega 

15.00 – 15.40 Paneelarutelu Filipp Kruusvalli modereerimisel

15.40 – 16.00 Kohvipaus

16.00 – 17.30 Anaïs Clanet ettekanne “How to work with a Sales Agent” + Q&A (inglise keeles)

Anaïs Clanet on olnud filmimaailmas tegev 2005. aastast. 2011. aastal asutas ta ettevõtte Wide House, mis keskendub dokumentaalfilmide müügile ja promotsioonile. Wide House’i kataloogis on eelkõige kinolevi potentsiaaliga filmid, millel on enamasti kultuuriline või sotsiaalne temaatika. 

www.widehouse.org

Seminari korraldavad Eesti Dokumentalistide Gild, Eesti Filmi Instituut, Loov Euroopa MEDIA Eesti ja Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut.

Seminar on tasuta, kuid palume osaleda soovijatel eelregistreeruda 17. jaanuariks:

est.documentary@gmail.com