LINASTUSED:

Vaata kinos, telekast või mujal!


EDG PÕHIKIRI

MTÜ Eesti dokumentalistide gildi põhikiri


Kolmapäeviti - 18:00 - KUMU

 kumudok_logo.png

VAATA KAVA!

Alustab dokumentalistika koolitusprogramm "Ice and Fire"!


Dokumentalistide gildi algatusel sündinud rahvusvahelise koolitusprogrammi esimene aastakäik alustab Tallinnas juba sel kevadel. Projektide esitamine on avatud!

Festivalil DocPoint Tallinn kuulutati välja uus koolitusprogramm „Ice and Fire Docs“ eesti ja soome dokumentaalfilmi autoritele. Programm sündis Eesti Dokumentalistide Gildi, Eesti  Filmi Instituudi ja European Documentary Network'i tihedas koostöös.

„Ice and Fire Docs“ loovjuhiks on rahvusvaheliselt tunnustatud koolitaja Mikael Opstrup. Teiseks peamiseks juhendajaks on Taanist pärit monteerija Jesper Osmund, kelle käe all on valminud enam kui 100 dokumentaalfilmi.

Koolitusprogramm vältab aasta ja koosneb kolmest osast. Esimesed kaks sessiooni keskenduvad dramaturgiale, visuaalse loo jutustamisele ja montaažile. Kolmandal kohtumisel, mis toimub DocPoint 2020 raames, võetakse erilise vaatluse alla osalevate filmiprojektide turundamine ja levitamine.  

Osalema oodatakse nii algajaid kui kogenud filmitegijaid Eestist ja Soomest, andes seeläbi suurepärase võimaluse kahe riigi vaheliseks filmikoostööks. Esitatavad dokumentaalfilmiprojektid peavad olema arendus- või varajases tootmisfaasis. Projektide esitamise tähtaeg on 25. märts 2019.

Koolitusprogrammi mõte sai algselt tõstatatud Dokumentalistide suvekoolis möödunud aasta augustis. Gildi juhatus külastas seejärel soome kolleege ning uuriti nende vajadusi ja valmisolekut taoliseks ühistööks. Loetud kuude jooksul tehti kokkulepped maailmatasemel mentoritega ning viidi koolitusprogrammi idee ellu.   

OSALEMISE KOHTA LÄHEMALT SIIT!

Kontaktid:

Heilika Pikkov
Ice and Fire Docs projektijuht
heilika@silmviburlane.ee

Filipp Kruusvall
EFI dokumentaalfilmide ekspert
filipp@filmi.ee